Hej!
(Det finns ett inlägg om Mallorca som publicerades igår lite längre ned)
Sitter och planerar kommande träningsår, lägerplanen för Piteå Elit och militärlandslaget börjar se klar ut. Det blir ingen monsterökning i träningsmängd, hoppas landa på drygt 850 timmar i år. Mindre resande och läger är planen, vill utnyttja de fina förhållanden som finns i Östersund denna sommar och höst. Är ju trots allt därför vi bor där! Ska även minska mängden rätt rejält in mot säsongen, tog så pass lång tid förra året innan jag började känna mig någorlunda pigg och fräsch i den plågade kroppen.
Sitter även och funderar på hur min satsning ska gå runt i ett helt år framåt. Har haft fantastiska förutsättningar föregående säsong och det är en förklaring till att jag tagit ett kliv framåt. Hoppas att det fortsätter så och att jag har gjort klart med mina stora samarbetspartners innan denna månad är slut.
Funderar på att sälja några fler platser på bilen. Hade sparat motorhuven till vår lokala brödtillverkare men de var inte sugna på det. Är du möjligtvis sugen att stötta en älvsbypojk i hans satsning att bli bäst i världen? Fyll i kontaktformuläret eller skicka ett mail till viktor.brannmark@hotmail.com så kan vi höras vidare!





Johan på Elpex ringde just och ville fortsätta samarbetet, det var ju för väl! Grymma och innovativa rullskidor men det vet nog alla vid det här laget.